Bakony-Balaton
Karrierfutár
Házhoz visszük a lehetőségeket

Motivációs levél

A motivációs levél is egyfajta kísérőlevél. Itt azonban jobban át kell gondolni, pontosabban meg kell fogalmazni az indítékot, a mozgatórugókat, ami miatt éppen ahhoz a céghez, arra a pozícióra pályáztunk. Látni kell magunk előtt e karrier adta távlatokat!

Kulcskérdések:

  • Miért pályázom?
  • Miért érdekel, mi nyerte el tetszésemet az álláskiírásban?
  • Miért tartom magam alkalmasnak erre az állásra?

Kezdjünk alaposabb nyomozásba. Ha kell, beszélgessünk el az adott cégnél, vagy hasonló munkakörben dolgozó ismerőseinkkel. Fogalmazzuk meg céljainkat. Motivációs levélre, vagyis elképzeléseink, és elhivatottságunk bővebb kifejtésére általában akkor kerül sor, ha ezt külön kérik, illetve nem nyilvános pályázatra jelentkezünk.

A jó motivációs levél - amellett, hogy tartalmazza a célszemély - személyzeti vezető, tanácsadó - nevét, lényegre törő és egyértelművé teszi a személyes kvalitásainkat, erősségeinket. Hangsúlyoznunk kell, hogy mivel tudnánk hozzájárulni a cég sikeréhez. A jó motivációs levelet célszerű minden egyes jelentkezés alkalmával, pozícióra szabottan, újra elkészíteni.

A motivációs levél részei

  • A pályázatot elbíráló cég és személy neve
  • Megszólítás
  • Jelentkezés tárgya a munkakör pontos megnevezésével
  • Jelentkezés rövid megindokolása
  • A pozíció betöltéséhez szükséges szakmai tapasztalatok és információk ismertetése
  • Rövid önjellemzés, a munkakör betöltéséhez szükséges személyes tulajdonságok ismertetése
  • Személyes találkozásba és tárgyalásba vetett bizalom kifejezése
  • Dátum, elköszönés