Bakony-Balaton
Karrierfutár
Házhoz visszük a lehetőségeket

Kísérőlevél

 

A kísérőlevél a jól megírt önéletrajzunk mellett a másik nagy fegyverünk, amivel hatást gyakorolhatunk a munkaadóra. A HR-esek nem töltenek 30-60 másodpercnél többet az önéletrajz olvasásával.

A kísérőlevél egy érvelési szöveg, mellyel még esélyünk van meggyőzni a munkáltatót, ha már áttekintette önéletrajzunkat.

 

Kísérőlevél úgy, hogy biztosan elolvassák…

Sokan nem küldenek kísérőlevelet, mivel úgy gondolják, hogy azt úgysem olvassa el senki. Annak érdekében, hogy a kísérőlevelünk elolvasásra kerüljön, nem érdemes a szöveget csatolmányként küldeni.

 

Legyen az e-mailünk a kísérőlevelünk, így az nem kerülheti el a HR munkatárs figyelmét. Viszont vigyázzunk a kísérőlevél terjedelemére, amely sose haladja meg a fél A/4 oldalt.

 

Kísérőlevél számokkal

Lehet akármilyen jó a kísérőlevelünk, ahhoz azonban, hogy hihető is legyen, érdemes számokkal alátámasztani. Elért eredményeinket ne rejtsük véka alá, sőt, számosítsuk. A kísérőlevél írása során CNC esztergályosként írhatunk arról, hogyan sikerült csökkenteni a selejtek számát, könyvelőként arról, milyen költségvetési lyukat tudtunk betömni, értékesítési vezetőként arról, milyen bevétel-növekedést értünk el, termelési területen pedig megemlíthetjük, milyen fejlesztéseket vezettünk be. Persze mindezt az üzleti titok teljes tiszteletben tartásával.

Ne feledjük, hogy ez az egyetlen lehetőségünk a „védőbeszédre”, amivel megindokolhatjuk pályázatunkat és eladhatjuk magunkat.

 

A fentieket figyelembe véve láthatjuk, hogy a kísérőlevél nem is annyira elhagyható része a jelentkezésnek.